Hjem / Nyheter / LHK-90 – Asker 13-37

LHK-90 – Asker 13-37

Skrevet

Leksjon i flott håndballspill
Her er det bare å bøye seg i støvet. Asker-jentene vartet opp med håndball i særklasse, og kjørte til tider over oss. Våre jenter skal ha skryt for at de holdt humøret oppe, og bidro til at det var gøy ute på banen.

Influensaen hadde slått ut Arne, så han måtte melde pass til dagens kamp. Fire av våre spillere sto også over kampen pga av skader/skole (Bettina, Maiken, Veronika, Andrea). I tillegg stilte både Ine og Elisabeth til kamp med skader. Stine Jansen fra J16 ble hentet inn for å hjelpe oss.

1. omgang:
Før vi i det hele tatt kom i gang hadde Asker satt ballen i nota 6 ganger på like mange minutter. Spillerne får summet seg litt og de tre neste målene er det vi som setter. Ett lite håp tennes, men det slukner fort. Asker bare fortsetter sitt hurtige spill og går til pause med relativt komfortable 6-19 ledelse

2. omgang:
Igjen blir vi møtt med offensivt forsvar, og vi får problemer med å få balltempo. Vi henger heller ikke helt med på tempo til Asker. Dette fører til at vi spiller 10 minutter i undertall og får et litt uforskyldt rødt kort. Med få spillere blir det litt tungt mot slutten. De siste 6-7 minuttene spiller Asker mann mot mann i forsvar og snapper ballen fra oss ved flere anledninger. Kampen ender tilslutt 13-37

Oppsummering:
I dag tapte vi for et langt bedre lag. Laglederen til Asker kunne stolt fortelle at laget ble vinnere i regionserien J17, nr. 2 i J18, Vant Umbrocupfinalen i J17 og J18. De fleste spiller i 2. divisjon damer. De havnet midt på tabellen i Sparserien J18. Fem av jentene spilte NM for regionslag sist helg. Dette taler for seg. Våre jenter holdt humøret oppe i hele kampen, selv om det var tøft og vi hadde få spillere. Med en skadefri tropp og Arne tilbake på sidelinjen skulle vi gitt dem litt mer kamp. Nå tar vi med oss alt det positive fra Baldushelgen inn i ferien. Og så kommer vi sterkt tilbake i Barcelona 🙂

Målscorere:
Marte 3, Cecilie 3, Siri 2, Stine J. 2, Ine 1, Elisabeth 1, Anne kim 1

Utvisninger:
1 x rødt, 5 x 2 minutter.

Glad gjeng tross tap

Top