Hjem / Samarbeidsavtale med Vollaklinikken

Samarbeidsavtale med Vollaklinikken

Vollaklinikken og Lillestrøm Håndballklubb samarbeider for å ivareta utøvernes idrettsmedisinske støtteapparat. Dette skal sikre muligheten for rask og kompetent undersøkelse, behandling og skadeforebygging. Klubbens spillere får dekket behandlingsutgifter gjennom sin idrettsskadeforsikring som har avtale med vår klinikk. Hovedkontakt for klubbens medlemmer er tidligere håndballspiller og kiropraktor Lasse Håkonsen.

Samarbeidsavtalen innebærer

Vollaklinikken skal tilby time for undersøkelse eller behandling for utøvere samme dag hvis bestillingen er mottatt før kl 12.00. Det forutsettes at utøveren benytter seg av tilgjengelige timer.

Klinikken vil tilstrebe å tilby undersøkelse innen få timer ved skade oppstått på kveld og helg.

Klubbens spillere får dekket behandlingsutgifter gjennom sin idrettsskadeforsikring.

Trenere/foresatte/søsken får rabattert pris på førstegangsundersøkelse (kr 400, ordniærpris kr 550).

Kontinuerlig tilgang til fysioterapeut/kiropraktor for spørsmål vedrørende skader på telefon: 64808010 eller epost: post@vollaklinikken.no

Personlig oppfølging av samarbeidsavtale med fysioterapeut/kiropraktor

Andre funksjoner

Vollaklinikken bidrar til økt kunnskap og bruk av skadeforebyggende tiltak. Dette kan f.eks inkludere individuell veiledning, opplegg for grupper (spillere/trenere) eller foredrag om temaer som skadeforebygging, basistrening og akuttskadebehandling mm.

 

Ansvarlig for samarbeidet

Lasse Håkonsen
Kiropraktor MNKF
Lasse@vollaklinikken.no
Telefon: 64808010

Bestill time her.

Top